Leading of 20x48 inch sequins embroidery machine, 20x32 inch sequins embroidery machine, 32x48 inch sequins embroidery machine and 28x48 inch sequins embroidery machine from Surat.
₹ 630000 / Piece Get Latest Price
| Number of Needles | 12 |
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 1500 RPM |
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 300x300 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | Computerized |
| Phase | Single Phase |
| Brand Name | HSW |
| Frame Size | 20x48 Inch |
| Usage | Sequins Embroidery |
| Screen Size | 10 Inch |
| Space Required For Machine | 8X8 Feet |
₹ 590000 / Piece Get Latest Price
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 1500 RPM |
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 300x300 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | Computerized |
| Phase | Single Phase |
| Screen Size | 10 Inch |
| Space Required For Machine | 8X8 Feet |
| Usage | Sequins Embroidery |
₹ 850000 / Piece Get Latest Price
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 1500 RPM |
| Needle Count | 12 Needle |
| Sequin Size | 3 mm, 9 mm, 5 mm, 4 mm, 7 mm |
| Embroidery Area | 800x1200 MM |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | Computerized |
| Phase | Single Phase |
| Brand Name | HSW |
| Frame Size | 20x48 Inch |
| Usage | Sequins Embroidery |
| Screen Size | 10 Inch |
| Space Required For Machine | 8X8 Feet |
₹ 710000 / Piece Get Latest Price
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 1500 RPM |
| Needle Count | 12 Needle |
| Embroidery Area | 300x300 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | Computerized |
| Phase | Single Phase |
| Brand Name | HSW |
| Frame Size | 20x48 Inch |
| Usage | Sequins Embroidery |
| Screen Size | 10 Inch |
| Space Required For Machine | 8X8 Feet |
HSW Embroidery Machine
HSW International Private Limited
1st Floor-2nd Floor, Plot No.A-1, Ichhapore Textile Park, Adajan- Hazira Road, Limla
Surat - 394510, Gujarat, India